Odwiedź Winnicę Dwórzno - Mazowiecką Toskanię

Odwiedź Winnicę Dwórzno, „mazowiecką Toskanię", tylko 40 km od Warszawy! Zapraszamy na zwiedzanie z degustacją. Zobacz, jak powstają jakościowe wina gronowe i owocowe oraz dowiedz się jak poprawnie je degustować. Nasze wina produkowane są naturalnymi, nieprzemysłowymi metodami, przy zastosowaniu nowoczesnej technologii i z ogromną dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Zapraszamy na Przywitanie Wiosny w Winnicy Dwórzno 18 marca! - Kliknij po więcej info

Impreza w winnicy ze zwiedzaniem, degustacją i pokazem otwierania win musujących, tylko 40 km od Warszawy!

Kalendarz imprez tematycznych

Kalendarz imprez tematycznych

Oprócz standardowego zwiedzania winnicy z degustacją, mniej więcej raz w miesiącu odbywają się u nas imprezy tematyczne. Imprezy planowane w 2023 roku:

 • 11-12.02 - Walentynki
 • 18.03 - Przywitanie wiosny
 • 29.04-3.05 - Majówka w Winnicy Dwórzno
 • 20.05 - Piknik Jazzowy 1*
 • 8-11.06 - Długi weekend z Winnicy Dwórzno
 • 24.06 - Piknik Jazzowy 2*
 • 15.07 - Piknik Jazzowy 3*
 • 5.08 - Piknik Jazzowy 4*
 • 2-3.09 - Święto Wina
 • 16.09 - Piknik Jazzowy 5*
 • 4.11 - Halloween
 • 9.12 - Mikołajki

* Zespoły występujące podczas Pikników Jazzowych oraz tematy muzyczne tych imprez będą podawane na bieżaco.

Bilety na poszczególne imprezy będą pojawiały się na stronie sklep.dworzno.pl niezwłocznie po zakończeniu poprzedniej imprezy. Wszystkie wydarzenia ogłaszamy na facebook.com/dworzno.

Kup bilety

Często zadawane pytania

Czy muszę umawiać się na zwiedzanie?

Tak, prosimy o umawianie terminów zwiedzania, ponieważ najczęściej grupy się zapełniają. Jako, że liczba osób jest ograniczona, jedyny sposób, aby zagwarantować sobie miejsce, to wcześniejsze umówienie wizyty.

Czy mogę przyjechać bez zapisów?

Tak, ale na zwiedzanie z degustacją należy się umówić. Bez zapisów można przyjechać na zakupy przez cały tydzień w godz. 9-20. Można też posiedzieć na łonie natury, zrobić sobie piknik i napić się wina z widokiem na winnicę. 

Ile trwa zwiedzanie? Jak przebiega?

Zwiedzanie trwa 2 - 2,5 godziny. Składa się z 3 głownych części:

 1. Spacer po winnicy
 2. Zwiedzanie hali przetwórni
 3. Degustacja 5 naszych win

Po części zorganizowanej mogą państwo skorzystać z naszej strefy piknikowej pomiędzy starymi jabłoniami, z widokiem na winnicę oraz z ogniska i grilla. Warto zapewnić sobie w tym celu prowiant. Na miejscu dostępne są jedynie napoje bezalkoholowe i oczywiście wino.

Czy będę mógł odwołać wizytę?

Tak, oczywiście zdajemy sobie sprawę, że zdarzają się różne sytuacje losowe. Prosimy jednak nie zostawiać odwołania na ostatnią chwilę, aby inne osoby mogły skorzystać z udostępnionych miejsc.

Co jeśli będzie zła pogoda?

Zwiedzanie odbywa się niezlaeżnie od pogody. Większość atrakcji znajduje się w budynku, a gdyby spacer do winnicy nie mógł się odbyć, zapewnimy inne alternatywne atrakcje.

Jaka pora roku jest najlepsza na zwiedzanie?

Zwiedzanie winnicy odbywa się przez cały rok. Każda pora roku jest inna i ma swój niepowtarzalny charakter. W każdym miesiącu mamy Państwu do pokazania mnóstwo ciekawostek, dlatego nie trzeba czekać na konkretną porę roku.

Czy można zwiedzać winnicę zimą?

Oczywiście! Zwiedzanie winnicy organizowane jest przez cały rok, a zima jest przez nas uznawana za jedną z najatrakcyjniejszych pór roku.

Czy wymagany jest konkretny ubiór?

My nie wymagamy od Państwa żadnego konkretnego ubioru. Nie ma też trudnego terenu do pokonania. W chłodniejszych miesiącach warto natomiast ubrać się ciepło, ponieważ wino lubi chłod, więc wnętrza przetwórni nie są zbyt ciepłe. Najważniejsze, żeby było Państwu wygodnie.

Czy dla dzieci należy kupować bilet?

Dzieci do 16. roku życia wchodzą na zwiedzanie bez biletu. Nie trzeba też robić dla nich rezerwacji. 

Czy mogę kupić bilet na samo zwiedzanie, bez degustacji?

Nie, ponieważ zwiedzanie winnicy z degustacją to cały pakiet doświadczeń. Każdego z naszych gości zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach sommelierskich jakimi jest nasza degustacja. Najważniejsze w winie jest rozpoznawanie aromatów, dlatego podczas degustacji będziemy mieli dla Państwa spluwaczki. Kierowcy, kobiety w ciąży czy osoby biorące leki mogą wino powąchać, wziąć do ust i wypluć, nie spożywając alkoholu, a jednocześnie poznając pełen smak wina. Tak robią sommelierzy :)

Co jeśli jestem kierowcą?

Kierowcy również mogą w bezpieczny sposób uczestniczyć w warsztatach sommelierskich - na miejscu dostępne są spluwaczki. Nie jest konieczne spożywanie alkoholu, aby w pełni skorzystać z wizyty. Pokażemy jak profesjonalnie ocenić wino, bez jego konsumpcji.

Czy mogę przyjechać z małym pieskiem?

Zwierzęta są mile widziane na terenie winnicy, ale muszą pozostać poza budynkiem przetwórni.

Czy można płacić kartą?

Tak, można płacić kartą oraz BLIKiem.

Winnica Dwórzno

 • Dane kontaktowe

 • Adres

  Spokojna 47
  96-320 Dwórzno
 • Godziny otwarcia

  Poniedziałek:
  08:00 - 20:00
  Wtorek:
  08:00 - 20:00
  Środa:
  08:00 - 20:00
  Czwartek:
  08:00 - 20:00
  Piątek:
  08:00 - 20:00
  Sobota:
  08:00 - 20:00
  Niedziela:
  08:00 - 20:00
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.